Model ve Kalıp İmalatı

• Modelhane bölümüzde güçlü personel
yapımız ve son teknoloji ahşap ve
metal işleme makine parkımızla
hizmet vermekteyiz.
• Alüminyum kalıpları
• Ahşap ve mdf kalıplar
• Abs vakum kalıpları
• Araldit kalıplar
• Kompozit kalıplar
• Kokil döküm kalıpları

Tunç Döküm kalıplarının tamamını kendi bünyesinde bulunan kalıphanesinde, müşterilerinin ihtiyaçlarını daha hızlı ve daha ekonomik şekilde cevaplamak amacıyla hizmet vermektedir.

Aktif olarak çalışan 400 kalıbı bulunan Magma Döküm, konusunda uzman mühendis kadrosu ile alanında ismini üst sıraya taşımış olan AR-GE bölümü sürekli yenilikleri hedefleyen ve sektörde öncü olmak için dizayn ve talaşlı üretim konusunda araştırmalarına devam etmektedir.

Tunç Döküm, her biri kendine ait bağımsız ergitme ünitesi ve otomatik döküm ocağına sahip, 6 adet dikey kalıplama hattı ile yıllık 75.000 ton üretim kapasiteli, tam donanımlı bir döküm tesisidir.

Tesis, 0,1 kg ila 40 kg ağırlık aralığında yüksek kaliteli pik, sfero ve temper döküm malzemeden orta ve uzun serili maçalı ve maçasız olarak parçalar üretmekte olup, otomotiv endüstrisinin özel gereksinimleri için de vermiküler dökme demir (GGV), yüksek Si ve SiMo alaşımlı dökme demir malzemelerden döküm parçalar üretme kabiliyetine ve deneyimine sahiptir.

Tunç Döküm, özellikle otomotiv endüstrisine yönelik emniyet karakteristikli parçaların üretimi konusunda uzun yıllara dayanan tecrübe birikimine ve üst seviye üretim becerisine sahiptir.

Nasıl çalışıyoruz?

Dizayn aşamasından itibaren en erken safhada projeye dahil olunarak, ileride oluşabilecek muhtemel döküm ve metalürjik hataların önüne geçilmesi sağlanır.

Unigraphics, CAD / CAM ve Magmasoft simülasyon programları gibi gelişmiş araç ve ekipmanların kullanımı, firmamızın uzun yıllara dayanan deneyimi, bilgi birikimi ve yetkinliği sayesinde, yeni ürünler seri üretime hızlı ve güvenilir bir şekilde entegre edilmektedir.

Farklı disiplinlerin takım çalışması yaklaşımı sayesinde, ilk numuneleri teslim etme süresi ve prototip ile seri ürün arasındaki ürün geliştirme süreci önemli ölçüde kısaltılmaktadır.

Döküm modellerinin tasarımı ve yapımı yüzde yüz olarak tesis bünyesinde gerçekleştirilmektedir. Ürün kalitesini sağlamak adına, kalıp dolum ve katılaşma prosesi Magmasoft simülasyon programı ile simüle edilerek döküm modellerinin tasarımı ve kalıp dolumu optimize edilmektedir.

Esnek bir metalurjik proses kontrol sistemi olan ATAS Termal Analiz Sistemi, metalurjik üretim sürecini, etkin bir şekilde analiz ederek, stabil hale getirmek ve optimize etmek amacıyla kullanılmaktadır.

Müşterilerin ürün tasarım süreçlerini desteklemek ve üretilecek ürünü optimize etmek amacıyla, yeni tip dökme demir malzeme geliştirme çalışmaları mühendislerimiz tarafından yürütülmektedir. Aynı zamanda, konusunda uzman mühendisler, bilgi birikiminlerini ve sahip olunan son teknolojiyi kullanarak ürün ve süreçleri de iyileştirmek ve geliştirmek için sürekli olarak çalışmaktadır.

Hizmetlerimiz

İlgili Hizmetler